Rotující displej

Displej funguje tak, že LED dioda svítí v určitém čase, který vypočítá Arduino Nano. Displej dokáže zobrazit až 15 znaků, které se vloží do programu. Na rychlosti otáčení nezáleží, protože Arduino si pomocí Hallova senzoru vypočítá potřebnou frekvenci. Hallův senzor funguje jako přepínač, který reaguje na externí magnet připevněný na podstavu – nosič displeje. Čas od sepnutí Hallova senzoru je vydělen, a tím se zjistí čas pro jeden stupeň.

Soutěžní kraj:  Moravskoslezský kraj

Rok soutěže:  2020

Složení týmu:

Tomáš Novák



Další přihlášené projekty – Moravskoslezský kraj 2020

Vesmírná želva
Vesmírná želva
Vítkovická střední průmyslová škola

Projekt se skládá ze dvou částí. Tou první je vesmír, který je sestaven z LED diod, buď stálých nebo měnících barvu a z barevného pozadí.…

Tlaková podložka
Gymnázium a SPŠ elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm

Základem tlakového senzoru snímajícího více bodů najednou je ESD pěna. Řídící jednotkou je Arduino UNO, pro zobrazení jednotlivých tlakových bodů je použit RGB LED displej.…

Robotická ruka
Robotický model lidské ruky
Gymnázium a SPŠ elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm

Tato práce se zabývá konstrukcí pohyblivého modelu lidské ruky vytisknutého na 3D tiskárně, která by měla být pro výuku na školách dostatečně atraktivní a zároveň…

Hodiny AVR
Hodiny AVR
Střední škola elektrotechnická Ostrava

Hodiny jsou řízeny mikroprocesorem Atmel AVR ATTiny2313A. Katody displeje jsou připojeny na port B, anody na bity 0, 1, 4 a 5 portu D. Displej…




Pravidelné informace o soutěži přímo v e-mailu. Stačí se jen přihlásit.

    Copyright © 2015-2022 Tipa, spol. s.r.o.