23. 9. 2015 4 min. čtení Opavský a hlučínský DeníkČlánky

SOUTĚŽ – Máte šikovné prsty, dobré nápady a baví vás práce s elektrotechnikou? Můžete se zúčastnit soutěže, kterou přichystala společnost TIPA. Stačí vyrobit přístroj z elektrosoučástek se zapojením na elektřinu, zdroj nebo baterii.

Své výtvory můžete doručit do společnosti TIPA, která sídlí v Sadové ulici v Opavě.

Soutěž potrvá do 28. října 2015 a zúčastnit se jí mohou nejen studenti středních škol, ale také nadšenci do elektrotechniky.

„Hlavní kategorie se týká žáků středních škol, kteří se tak mohou realizovat a reprezentovat tak nejen sebe a svou šikovnost, ale rovněž svou školu,“ říká koordinátorka projektu Petra Vavříčková.

Máte šikovné prsty, dobré nápady a baví vás práce s elektrotechnikou? Můžete se zúčastnit soutěže, kterou přichystala společnost TIPA.

Speciální kategorie

Žáci mohou pracovat ve skupinách, maximálně však na jednom výrobku smí pracovat tři.

V případě velkého zájmu ostatních nadšenců, kteří nespadají do hlavní kategorie soutěže, přislíbila společnost TIPA, že vytvoří speciální kategorii.

O nejlepším výrobku pak bude rozhodovat veřejnost na výstavě v OC Breda&Weinstein, která potrvá celý listopad. Vyhlášení pomyslných stupňů vítězů proběhne na témže místě po sečtení všech hlasů.

„Tímto projektem chceme podpořit studenty v rozvoji elektrotechnického vzdělávání. Navíc také spolupracujeme se Slezskou univerzitou v Opavě, kde se vyučuje obor Informatika a výpočetní technika,“ vysvětluje majitel Jiří Pavlík.

Soutěžní výrobek

Máte šikovné prsty, dobré nápady a baví vás práce s elektrotechnikou? Můžete se zúčastnit soutěže, kterou přichystala společnost TIPA.

Soutěžní výrobek se musí skládat z elektrosoučástek s napájením 230V, 12V, případně na baterii či adaptér, který musí být k výrobku přiložen. Nutností je také určitá funkce sestrojeného výtvoru, který může například blikat, houkat a tak dále, představivosti se meze nekladou. Maximální rozměry jsou 50 cm x 60 cm.

Více informací o požadavcích na výrobek naleznete na stránkách www.tipa.eu

V případě potřeby se žáci a školy mohou obrátit na společnost TIPA, spol. s. r. o.
(na e-mail: marketing@tipa.eu), která jim potřebné součástky poskytne za zvýhodněné ceny.

A o jaké odměny se soutěží?

Na vítěze čeká poukázka do OC Breda&Weinstein v hodnotě 3000 korun.

Poukázky čekají i na zbylé dva soutěžící, pro druhého v hodnotě dvou tisíc korun a třetí obdrží tisícikorunový. 

Speciální odměna pak čeká na vítěze, kterého vyberou zástupci společnosti TIPA.

Výherci se navíc mohou těšit na zajímavou exkurzi v rádiu Helax, zúčastní se prohlídky Slezské univerzity v Opavě na oboru Informatika a výpočetní technika, kde bude k vidění ukázka robotků, a v neposlední řadě obdrží dárky od společnosti TIPA.

„Jsme velmi rádi, že můžeme tuto soutěž žákům z celého Moravskoslezského kraje nabídnout. Naše firma v čele s majitelem Jiřím Pavlíkem má k tomuto regionu vřelý vztah, protože právě zde téměř před čtvrt stoletím vznikla,“ uzavírá Petra Vavříčková. 

TIPA, spol. s r. o. Sadová 2749/42, 746 01 Opava-Předměstí
www.tipa.eu


Opavský a hlučínský Deník